Online degustace #milujemeSauvignon a živě s Klárou o sudech. Otevřeli jsme zahrádky a zdravotníkům už nevaříme (Vinografí newletter 18. května)

Čerstvý vinografí newsletter je plný dobrých zpráv. Nejen, že s námi ve čtvrtek můžete online degustovat, o pár dní později můžeme degustovat už naživo. Padající omezení znamenají, že máme otevřené zahrádky a už za týden by mělo být otevřeno komplet. A taky prozradíme, kolik peněz se vybralo na obědy pro zdravotníky

▶ Online degustace ve čtvrtek 21. května #milujemeSauvignon

Čeká na vás bedna vína s těmi nejlepšími sauvignony našeho sommelierského uskupení! Těší se na vás Jiří Markuzzi, Ivo Dvořák a samozřejmě naše Klára Kollárová.

Jako vždy si můžete koupit plný set šesti sauvignonu 0.75 l v našem e-shopu za 3 319 Kč. Případně set šesti degustačních lahviček po 0.2 l za 1 400 Kč.

Online degustaci najdete LIVE na Facebooku milujemevino.eu ve čtvrtek 21. května od 19:00. 

Pokud nestihnete, můžete si vše pustit ze záznamu. Nenechte si ujít jedinečnou příležitost dozvědět se více o vínech od sommeliérů. Zároveň tím podpoříte #milujemevino a tím české vinaře a Vinograf. 

Podrobnosti k aktuální degustaci vždy najdete v #milujemevino – Zahraniční vína s degustací on-line

❗ Máme otevřené zahrádky v obou Vinografech

Na Senovážném i v Míšeňské máme otevřené zahrádky ve vnitroblocích. Můžete si dát víno, kávu, drobné občerstvení a na Senovážném i plná jídla dle jídelního listku. 

  • Senovážné náměstí –  celý týden, 11:30 – 18:00 – mrkněte na obědové menu
  • Míšeňská – od středy do neděle, 16:00 – 22:00

POZOR: Již za týden, 25. května budeme moci otevřít komplet. Přijďte už nyní do některé ze zahrádek, pomůžete nám překonat těžké časy. Nebo si kupte voucher a přijďte později.

❣ Klasická degustace 25. května – S Klárou o sudech
Konečně se můžete vrátit i k “offline” degustacím. S naší skvělou Klárou Kollárovou se můžete vydat degustovat 25. května od 18:30 do 12:00 osobně ve Vinografu na Senovážném náměstí. 

Na akci je nutné se přihlásit (počet míst je omezený) a cena je 1 395 Kč (pro Hladinkáře 1 250 Kč). 

Ochutnáte deset vín a připraveno bude i drobné občerstvení od šéfkuchaře Dušana Mackoviče. 

Podrobnosti i přihlášení v S Klárou o sudech 
ℹ Naposledy jsme uvařili nemocnicím 
V pátek 15. Května jsme naposledy uvařili obědy pro zdravotníky z vinohradské a kladenské nemocnice. Ve sbírce jste poslali skoro 260 tisíc korun. Děkujeme za zdravotníky i za nás, pomohli jste nám se zachováním provozu kuchyně v nepříjemné karanténní době zdravotníkům ulehčili jejich náročnou práci.. 

Sbírka na obědy pro zdravotníky z COVID oddělení byla spuštěna 26. března a 30. března jsme poprvé uvařili pro Fakultní nemocnici Královské Vinohrady. Po pár dnech pak přibyla i Oblastní nemocnice Kladno. Mezi ně jsme rozdělil okolo 50 obědů denně, najezdili 4 200 kilometrů v zapůjčené rozvozovém autě od Ford Motor Company.  108 dárců příspělo 259 797 korun. Největší dar byl 30 000 korun, nejnižší pak 100 korun. Průměrný příspěvek byl 2 406 korun.  Ještě jednou velké díky! 

☑ O vině, o těžkostech podnikání a o životě

Síť cukráren Ovocný Světozor prodělávala 450 tisíc denně. Vzpamatovávat se bude 5 let. Pokud se vzpamatuje, pokud její majitelé nepřijdou o všechno, protože státem ručené půjčky u banky doprovázejí osobní bankovní směny. Podnikání je tvrdá řehole. A tady si navíc řeknete, vždyť je to jenom zmrzlina?! Výborná zmrzlina.

Zaměstnavatel musí vyplatit mzdu, řekla Maláčová. Podnikatelé se tím řídili a přišli o podporu. Jeden typický příklad toho jak složité to v koronavirové lockdownu bylo a je. Nikdy nevíte co platí, co bude platit, jestli to nezmění. Chaos, zmatek, nejistota, obrovský stres. 

8 let podnikání a 5 mouder z nich od Lukáše Pítry je skvělé čtení o tom jak si z podnikání udělat radost, Ne v tak velkém podnikání jako ve dvou předchozích případech, ale také je to daleko víc osobní zpověď. S pár věcmi o kterých se vyplatí uvažovat jako o filozofii podnikání s cílem nevyhořet hned po pár letech. Skvělé čtení. Lukáš je i na Twitteru jako @lukaspitra

 ▶ Kde nás najdete

inograf Senovážné – Senovážné náměstí 23, Praha 1, +420 214 214 681, velky@vinograf.cz

Vinograf Míšeňská – Míšeňská 8, Praha 1, +420 604 705 730, maly@vinograf.cz 

Web: www.vinograf.cz a www.milujemevino.eu 

Vinograf na Facebookuna Twitteru i na Instagramu

Milujemevino.eu na Faceboookuna Twitteru i na Instagramu.