Kdo jsme a proč to děláme, jak můžete pomoci vy?

Jsme profesionálové pracující v gastronomii a v oblasti vína. Víno je naše živobytí, filozofie i radost, trávíme s ním pracovní i soukromý čas, dobře ho známe a jsme v něm odborníci. Víno je objekt, důvod a zdroj životního stylu, jako kulturní fenomén je hodnotnou životní náplní.

Krizi v gastronomii chceme přežít, jsme aktivní a kreativní. Pracujeme na maximum, bereme situaci jako výzvu a přicházíme na nové myšlenky, vymýšlíme nové formy služeb a obchodu s novou perspektivou.

Projekt #milujemevino

Projekt chápeme jako otevřenou platformu, která nechá zaznít novým myšlenkám, inspiracím, alternativám, návrhům, názorům a podnětům. Ke spolupráci zveme i ty, s kterými jsme si donedávna ještě konkurovali. Rádi bychom soustředili sílu všech tvořivých lidí z oboru, abychom si mohli vzájemně klást otázky, odpovídat na ně a ve spolupráci s odborníky hledat východiska z dané situace.

Zveme nejen vinaře, obchodníky s vínem a gastronomy, ale i poučené amatéry a konzumenty, taktéž právníky, ekonomy a další odborníky, se kterými chceme vytvořit multioborovou platformu zaměřenou na naše problémy.

Dne 15. dubna 2020 jsme mj. oznámili Ustanovení skupiny pro záchranu obchodu s vínem, vinařství a gastronomie. Přidejte se!

JSTE ZÁKAZNÍK?

Prosíme, nepřestávejte nakupovat. Zvažte prosím, zda si koupit víno v supermarketu nebo přímo od vinaře, z vinotéky nebo vinného baru.

Vyberte si, koho a jak podpoříte, třeba v našem Katalogu pomoci. Podpořte své oblíbené vinotéky, restaurace i vinaře, kteří i v této době dovážejí či jinak prodávají. Do7. května jste mohli podpořit i naši iniciativu Vinograf vaří nemocnicím, kde za pomoc děkujeme.

JSTE PODNIKATEL? Daří se vám dobře?

Co třeba udělat radost svým zaměstnancům a poslat láhev vína každému z nich do izolace a společně si připít on-line? Nebo se připravit na Vánoce už teď? Pomůžeme vám vymyslet zajímavý dárek.  

Můžete nás podpořit i jinak, nabídněte své specifické služby vinařům nebo gastropodnikům. Těm se bude hodit každá pomoc a každý nápad, ne všichni jsou zdatní ve vyhledávání pomoci od státu.

JSTE VINAŘ?

Vám se jistě bude hodit každá pomoc, prodej beden vína nebo pomoc ve vyhledávání podpory od státu, právní služby a ekonimické rady. Kontaktujte nás, spojíme svůj potenciál, společně vymyslíme plán, jak si vzájemně pomoci.