Vinograf & #milujemevino.eu – online dražba vín

Jak a proč online dražby vín

V rámci projektu #Milujemevino jsme připravili online aukci vín jako zajímavost pro milovníky vín. Ve Vinografu v Míšeňské i na Senovážném náměstí máme odložená zajímavá vína, často starších ročníků nebo větších formátů.

Jsou to většinou poslední láhve, které si schováváme na speciální příležitost a se kterými se nám těžko loučí. Jsou to vína raritní, z 99 % jsou vypitá, nejsou k dispozici u vinařů nebo obchodníků s vínem a nebo k nim máme prostě speciální vztah.

Kdy jindy tato vína „vytáhnout“ než teď, když je všem ouvej a vína mohou nejen přinést radost jejich novému majiteli, ale současně pomoci nám ve Vinografu a vinaři?

Vydražené víno přivezeme jeho vydražiteli nebo mu jej pošleme domů, nebo si ho po dohodě ponecháme uložené ve Vinografu a jeho nový majitel si jej může přijít k nám vypít a užít s přáteli s profesionální péčí Vinografu, až to bude opět možné. 

Některé láhve mají formát magnum, tedy dvojnásobek objemu standardní láhve vína. Ti, kteří již mají zkušenosti s těmto láhvemi vědí, že vína v nich lépe vyzrávají a déle vydrží. Jsou tedy ideální na ležení do sklepa. Mají ale také sympatickou velikost na pití ve vícero lidech, takže se hodí na menší oslavy a posezení s přáteli.  

Zisk z aukce jsme rozdělili na dvě poloviny, jedna pro vinaře a druhá pro Vinografu. 

Proběhlé dražby

úterý 21. dubna – za účasti Ivo Dvořáka, vicepresidenta Asociace sommelierů ČR  

  1. Vintage 2012 extra brut, Moet & Chandon – vyvolávací cena 1200 / vydraženo za 2000
  2. La Grande Dame brut 2008, Veuve Clicquot Ponsardin – vyvolávací cena – 2500 / vydraženo za 3600
  3. Grand Cuvée brut, Krug – vyvolávací cena – 3000 / vydraženo za 4444

Podívejte se na záznam z této úspěšné a zábavné dražby!

úterý 14. dubna

Veselý-Bočky 2011 Magnum, Richard Stávek – vyvolávací cena 1800 / vydraženo za 3000
Blanc de blancs 2015, Dobrá vinice – vyvolávací cena 600 / vydraženo za 800 
Ryzlink rýnský 2018 Magnum ve džbánku, Žernosecké vinařství – vyvolávací cena 1200 / zůstává ve Vinografu do další karantény! 

A zde záznam z naší první holčičí on-line aukce!